Aby prawidłowo zainstalować kominek z płaszczem wodnym, należy skorzystać z odpowiednio przygotowanych schematów montażowych. Nasza firma współpracuje z profesjonalnym montażystą, który podłącza kominki w domach naszych klientów.
W pierwszej kolejności należy podłączyć kominek z płaszczem wodnym do instalacji centralnego ogrzewania. W skład takiej instalacji wchodzi m.in. wymiennik ciepła, który oddziela obieg wody w kominku od obiegu w centralnym ogrzewaniu. W ten sposób można zapobiec problemom wynikającym z różnic ciśnienia lub temperatury. Ponadto, należy zamontować pompę obiegową, która zapewnia stały przepływ wody oraz zawory bezpieczeństwa i odpowietrzniki, które chronią system przed zbyt wysokim ciśnieniem.
Kolejnym, istotnym elementem montażu jest zbiornik buforowy lub też zasobnik ciepłej wody użytkowej. Ich zadaniem jest magazynowanie nadmiaru ciepła wytworzonego przez kominek, dzięki czemu można go wykorzystać w sposób efektywny w późniejszym czasie. Warto również uwzględnić możliwość podłączenia w przyszłości dodatkowych źródeł ciepła, takich jak kocioł gazowy, który wspomoże system w przypadku większego zapotrzebowania na energię.
Na naszej stronie znajdziesz kilka rodzajów schematów montażu kominków. Jeśli chcesz omówić szczegóły montażu, skontaktuj się z polecanym przez nas instalatorem. Zapraszamy.
Przygotowane przez nas schematy montażu kominków ułatwiają podłączenie kominków do instalacji, ale także pozwalają uniknąć niechcianych błędów, które mogłyby prowadzić do awarii sprzętu.
Opracowane przez nas schematy montażu kominków zawierają szczegółowe informacje techniczne. Poniżej omawiamy najważniejsze elementy.
Schematy te przedstawiają, jak połączyć kominek z płaszczem wodnym z instalacją centralnego ogrzewania, bojlerem na ciepłą wodę użytkową lub zbiornikiem buforowym. Znajdują się tam również informacje o rozmieszczeniu pomp obiegowych, zaworów bezpieczeństwa, odpowietrzników, a także innych urządzeń.
W dokumentach uwzględniliśmy także wymagania dotyczące montażu elementów zabezpieczających, takich jak zawory bezpieczeństwa, naczynia wzbiorcze czy systemy odprowadzania nadmiaru ciepła.
W schematach tych zawarte są, m.in. dane dotyczące mocy kominka, wymaganej średnicy rur oraz rozmieszczenie elementów instalacji w odniesieniu do samego kominka.
Dokumenty te precyzują, w jaki sposób podłączyć kominek do systemu kominowego. Opisaliśmy m.in. rodzaj i średnica przewodu spalinowego, nachylenie przewodu oraz sposób uszczelnienia połączeń.
W schematach montażu znajdują się również szczegółowe informacje na temat minimalnych odległości kominka od ścian, sufitów i innych elementów wnętrza. Stosując się do tych zaleceń, można mieć pewność, że urządzenie jest podłączone w sposób bezpieczny i będzie prawidłowo działać.
Copyright © 2025 Pama Kominki