WSZYSTKIE WKŁADY SĄ PRZEZNACZONE DO CIĄGŁEGO PALENIA.
Wysokojakościowe materiały oraz technologia produkcji to atuty którymi może się pochwalić producent np. klamki wykonane są ze stali nierdzewnej, ramka drzwiowa wypełniona jest od wewnątrz maskownicą wykonaną ze stali kwasoodpornej dzięki czemu używanie agresywnych środków czyszczących do szyb nie powoduje korodowania.
Mycie szyby wcale nie musi być naszą zmorą jak w drzwiach żeliwnych gdzie bród wchodzi we wszystkie szpary , a ściereczka drze się na sterczących mocowaniach szyby.
Wkład wykonany jest bardzo szczelnie dzięki zastosowaniu najwyższej jakości uszczelnień wysokotemperaturowych.
Stalowo - szamotowa konstrukcja w porównaniu do żeliwnej gwarantuje wyższą temperaturę w rejonie paleniska dzięki czemu podwyższa się sprawność wkładu poprzez dokładniejsze wypalanie się gazów drzewnych powstałych w procesie spalania.
Wkłady stalowe nie pękają i nie rozszczelniają się tak , jak to jest w przypadku wkładów żeliwnych dzięki monolitycznej konstrukcji. Wkład ma wbudowany system obdmuchu szyby powietrzem wtórnym dzięki czemu spowalnia się jej brudzenie.
Wkład kominkowy ma obniżone palenisko dzięki czemu nawet duża ilość popiołu leży poniżej dolnej krawędzi drzwiczek, a efekt wizualny ognia jest bardziej wyeksponowany.
Czopuchowy wymiennik ciepła dodatkowo zwiększa jego sprawność co ma bezpośredni wpływ na mniejsze zużycie drewna. Możliwość zamontowania dodatkowych radiatorów na czopuchu.
DEFLEKTOR w naszych wkładach montowany jest w standardzie , zadaniem jego jest wydłużenie drogi spalin , podniesienie temperatury w palenisku i obniżenie temperatury spalin na wylocie dzięki czemu poprawia sprawność wkładu kominkowego .
WKŁAD KOMINKOWY Z ZESPOŁEM WODNYM "AQUARIUS"
Wykonany jest ze specjalnej stali kotłowej przeznaczonej do pracy w wysokich temperaturach, dzięki wyłożeniu ścianek komory spalania szamotem została podwyższona temperatura spalania w rejonie paleniska dzięki czemu proces brudzenia się szyby został jeszcze bardziej ograniczony (jak wiadomo dużą wadą kominków wodnych jest szybkie brudzenie się szyb). Jednocześnie udało sie producentowi uzyskać ładniejszy efekt ognia oraz ograniczyć w tym rejonie przyklejanie się sadzy do ścian. W większości sprzedawcy nie informują, że wkład wodny to kocioł grzewczy, i może nas później nie satysfakcjonować sposób, w jaki się pali, tym bardziej przed zakupem warto zasięgnąć dokładniejszych informacji na temat ich zalet i wad. Rozwiązania techniczne, badania i dziesiątki testów doprowadziły do powstania wkładu, który zbalansował niekorzystny efekt kotła z przyjemnością cieszenia się wszystkimi zaletami kominka suchego.
"AQUARIUS" może być dodatkowo wyposażony w procesorowy regulator obiegu grzewczego z przepustnicą powietrza.
Zastosowanie sterowania dopuszczaniem powietrza do komory spalania pozwala zaoszczędzić nawet 20% drewna. Rosnące ceny nośników energetycznych, wymusza do poszukiwania bardziej ekonomicznych systemów ogrzewania. Dlatego wykorzystanie wkładu kominkowego ,,Aquarius" to idealny sposób na połączenie kominka z tanim ogrzewaniem.
Podstawową funkcją regulatora jest utrzymanie temperatury w zespole wodnym na zadanym poziomie. Zadanie to jest wykonywane poprzez ciągłe porównywanie temp. wody i temp. zadanej i odpowiednie przymykanie/otwieranie przepustnicy. Drugą funkcją jest sterowanie pompą obiegową centralnego ogrzewania, jeśli temperatura kominka przekroczy parametr załączeniowy np. 45 stopni Celsjusza załączy się pompa CO. Dolotem powietrza do paleniska sterować możemy również tradycyjnie (regulacja ręczna).
Wkład kominkowy ma obniżone palenisko dzięki czemu nawet duża ilość popiołu leży poniżej dolnej krawędzi drzwiczek, a efekt wizualny ognia jest bardziej wyeksponowany.
X przy nazwie wkładu oznacza drzwi Bezramowe - Szyba z Decorem.
T przy nazwie wkładu oznacza wkład z tylnym załadunkiem.
Z przy nazwie wkładu oznacza dodatkowy płaszcz schładzający, dotyczy tylko wkładów z płaszczem wodnym.
WYKONUJEMY WKŁADY NA ZAMÓWIENIE
WKŁAD MOŻNA ZAMÓWIĆ BEZPOŚREDNIO U NAS
przez e-maila: biuro@pama-kominki.com